Мероприятия

22 января в школьной библиотеке прошла  интеллектуальная игра «Счастливый случай» для учащихся 4-х классов. Библиотекарь Елена Васильевна разработала для ребят разнообразные вопросы по: литературе, ботанике, зоологии, музыке, а также сложные вопросы: блиц, супер-блиц и 12 сектор. По итогам игры школьники заработали 365 баллов из 420 возможных, проявив свою сообразительность и смекалку. Примечательно, что участники игры с легкостью ответили на самые сложные вопросы. Все получили в подарок небольшие сувениры.

У бягучым годдзе спаўняецца 140 гадоў з дня нараджэння Я. Купалы і Я. Коласа. Дню роднай мовы і юбілею Я. Купалы прысвечана літаратурнае падарожжа “Святло роднага слова”, якое прайшло з вучнямі 5-х класаў у школьнай бібліятэцы 19 лютага. Бібліятэкар Алена Васільеўна распавяла прысутнічым аб жыцці і творчасці беларускага паэта Янкі Купалы праз паказ відэа прэзентацыі “Сцежкамі купалаўскага шляху”. Дзеці чыталі вершы Купалы і знаёміліся, як ён гэтыя вершы пісаў. Да мерапрыемства бібліятэкар падрыхтавала кніжную выставу-пытанне “Славуты пясняр Беларусі” і прапанавала вучням прыняць удзел і адказаць на пытанні, выкарыстаючы кнігі з выставы. Вось так займальна і цікава дзеці адзначылі і Дзень роднай мовы, і юбілей Я. Купалы! (7 чел.)